Dy të dehur në timon, një i shpallur në kërkim, 3 të arrestuar në Durrës

Shqipëria

Dy të dehur në timon, një i shpallur në kërkim, 3 të arrestuar në Durrës

Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 12:00
Ilustrim

Policia e Durrësit ka vënë në pranga tre persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale ndaluan shtetasin A. M., 39 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, e ka dënuar me 2 muaj burg për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në gjëndje të dehur, arrestuan në flagrancë shtetasit:

M. N., 23 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në Shën Vlash, duke drejtuar mjetin në gjëndje të dehur.

F. K., 38 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua në lagjen nr.13, Durrës, duke drejtuar mjetin në gjëndje të dehur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat