Sokol Balla: Me Cakajn u “largua” Kosova nga qeveria! A ka gisht SHBA për emërimin e Xhaçkës?

Shqipëria

Sokol Balla: Me Cakajn u “largua” Kosova nga qeveria! A ka gisht SHBA për emërimin e Xhaçkës?

Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 17:10
Sokol Balla

Gazetari i njohur Sokol Balla komenton shkurtimisht ndryshimet në kabinetin e Rama dhe thotë se mund të jenë bërë me dikimin e SHBA.

Në një postim në Twitter, Balla shkruan se me largimin e Gent Cakajt, ikën Kosova nga kabineti i Ramës.

Më heret u largua edhe Besa Shahini.

Ai thotë më tej se vendosja e Olta Xhaçkës në postin e ministres së Jashtme, tregon se ndoshta në këto lëvizje ka gisht Amerika.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat