Dokumenti/ Mbi 850 mijë shqiptarëve u ka skaduar karta e identitetit. Ministria e Brendshme i dërgon shkresë kreut të KQZ-së

Shqipëria

Dokumenti/ Mbi 850 mijë shqiptarëve u ka skaduar karta e identitetit. Ministria e Brendshme i dërgon shkresë kreut të KQZ-së

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 18:55
Foto Ilustrim

Mbi 800 mijë shqiptarëve u ka skaduar karta e identitetit.

Nëpërmjet një shkrese që Ministria e Brendshme i ka dërguar kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, thuhet se deri më 31 dhjetor të këtij viti, 873 000 shtetasve u ka skaduar karta.

Ndërkohë, numri në total i shtetasve, të cilëve u skadon dokumenti biometrik më 25 prill është rreth 189 mijë shtetas.

Rreth 10% e kësaj shifre, janë persona që kanë ndërruar jetë dhe një pjesë tjetër janë persona jashtë vendit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat