Rikthehen reshjet dhe rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria

Rikthehen reshjet dhe rriten temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Më: 21 janar 2021 Në ora: 07:36
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por pasdite vranësirat do të zhvillohen të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin, por në zonat e thella malore reshjet do jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 12°C.

Era do të fryej në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot me reshje në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -5°C në 01°C dhe në zonat e ulëta nga -2°C në 04°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat