Era e fortë rrëzon pemën dhe shtyllën elektrike, bllokohet aksi nacional Elbasan-Peqin

Shqipëria

Era e fortë rrëzon pemën dhe shtyllën elektrike, bllokohet aksi nacional Elbasan-Peqin

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 21:09

Era e fortë ka shkaktuar problematika në Elbasan.

Në fshatin Broshkë, një pemë është thyer si pasojë e motit të keq dhe ka përfunduar në rrugë.

Si pasojë e erës së fortë është shkëputur dhe një shtyllë elektrike duke bllokuar kështu aksin nacional Elbasan-Peqin.

Ndërkaq, organet përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat