Vështirësohet hyrja drejt Greqisë nga Kakavija, test i shpejt dhe karantinë 14-ditore

Shqipëria

Vështirësohet hyrja drejt Greqisë nga Kakavija, test i shpejt dhe karantinë 14-ditore

Më: 1 mars 2021 Në ora: 09:50
Foto ilustrim

Greqia ka shtrenguar nga sot masat AntiCovid ne Piken Kufitare te Kakavijes.

Nga sot e deri më 15 mars 2021, pika Kufitare do të jetë e hapur nga ora 07:00 deri në orën 19:00, në vend të orës 23:00 që ishte deri tani.

Po ashtu do të kufizohet më tej numri i personave që futet çdo ditë. Nga 750 persona, do të lejohen vetëm 400.

Ata që do të futen në Greqi do t’i nënshtrohen një testi të shpejtë, nga i cili nuk do të përjashtohen edhe shoferët e kamionëve apo mauneve.

Të gjithë ata që do të testohen pozitiv, nuk do të lejohen të hyjnë në Greqi, ndërkohë që ata që hyjnë, do t’i nënshtrohen një karantine të detyrueshme 14 ditore, nga 7 ditë që ishte deri më tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat