Balla, më i votuari në Elbasan/ Kryemadhi merr vetëm 297 vota

Shqipëria

Balla, më i votuari në Elbasan/ Kryemadhi merr vetëm 297 vota

Më: 28 prill 2021 Në ora: 14:57
Foto ilustrim

Në Qarkun e Elbasanit janë përpunuar 309 qendra votimi, nga 511 në total dhe nga numërimi i deritanishëm del që Taulant Balla nga PS është më i votuari.

Ai rezulton që ka marrë 10.240 vota, kurse i dyti nga radhët e socialistëve është Saimir Hasalla, me 9.320 vota.

Nga PD, në vend të parë për numrin e votave është Dashnor Sula, me 6.854 të tilla dhe pas tij vjne Gazment Bardhi me 2.307 vota.

Nga kampi i LSI bie në sy fakti që kryetarja Monika Kryemadhi ka siguruar vetëm 297 vota, deri tani. Kandidati më i votuar i LSI është Altin Toska, me 1.145 vota.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat