Hoxha zbulon emrin e politikanit të njohur shqiptar që do e pësojë së shpejti: Nuk ka më të paprekshëm

Shqipëria

Hoxha zbulon emrin e politikanit të njohur shqiptar që do e pësojë së shpejti: Nuk ka më të paprekshëm

Më: 27 maj 2021 Në ora: 22:40
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha se duart e Berishës janë të zhytura në gjak dhe se kjo nuk mund të shkonte pa u ndëshkuar. Sipas tij, tani që Berisha nuk është më I paprekshëm, do të vijë edhe radha e të tjerëve të “ndëshkohen” nga Amerika duke përmendur presidentin Meta dhe ish-ministrat e qeverisë Rama.

"Provat që nevojiten janë të shpërndara në territorin e këtij vendi. Që nga 150 të vrarët në Tropojë, që nga 3500 të vrarët e 97-ës, ngjarja e Gërdecit, e duke përmendur dhe ekzekutimet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, të cilat janë prova që tregojnë se Berisha është i zhytur deri në fyt, jo në prova kriminale por është i zhytur në gjak dhe nuk mund të kalojë pa u ndëshkuar. Vota e 2013-është ishte e pamjaftueshme, ishte thjesht ndëshkim politik. Nuk e bënë dot autoritetet shqiptare, e premtoi Rama, nuk e bëri dhe nuk do ta bënte, sepse përsa kohë Berisha ishte i paprekshëm ishte garanci që sdo prekej as Rama. Ata sipër mbanin njëri-tjetrin në lojë. Fakti që doli nga loja më i paprekshmi, do të thotë se asnjë nuk është më i paprekshëm. I pari është presidenti Meta, ditën që nuk do të jetë më president do ti publikohet e njëjta gjë. Në deklaratën e Departamentit të Shtetit, për Berishën thuhet se ka ndihmuar aleatët e tij politikë.

Aleati politik i Sali Berishës është Ilir Meta sepse ata janë bashkë në gjithë këtë histori. E njëjta gjë ka për të ndodhur me ish-ministrat e qeverisë Rama që nuk janë më ministra, sidomos për akte korruptive. E para gjë që të bën Amerika, të zhvesh nga pasuria që mos të kesh mundësi të blesh, të korruptosh", tha Hoxha në Dritare Tv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat