Yuri Kim zhvillon takim me ambasadorin e OSBE

Shqipëria

Yuri Kim zhvillon takim me ambasadorin e OSBE

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 14:52
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim shprehet se mandati i organeve të vettingut duhet zgjatur.

“Takova sot ambasadori  e OSBE, Vincenzo Del Monaco,  për të diskutuar një sërë çështjesh.

Ne jemi dakord që, në përputhje me rekomandimin e IMO -së, Parlamenti duhet të kalojë reformën kushtetuese për të zgjatur mandatin e vettingut.

Gjithashtu pajtohen që autoritetet dhe palët duhet të veprojnë sipas rekomandimeve të OSCE/ODIHR mbi zgjedhjet,” shkruan Kim në një postim në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat