Një plumb dhe papagalli i vrarë, për çfarë kërcënohet familja shqiptare

Shqipëria

Një plumb dhe papagalli i vrarë, për çfarë kërcënohet familja shqiptare

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 21:23
Dhërmi

Mëngjesin e sotëm në Dhërmi u regjistruan disa të shtëna me armë zjarri.

Sipar raportimeve në oborrin e familjes Bua u gjet një fishek dhe papagalli i vrarë.

Në lidhje me këtë ngjarje, familja ka bërë kallëzim në polici, pasi dyshon se ky akt është një kërcënim i hapur nga nga një familje tjetër për shkak të konflikteve që kanë mes tyre në lidhje me pronën.

Kjo familje ka hedhur akuza ndaj familjes Marku se ka falsifikuar dokumente në Kadastrën e Vlorës për të përfituar prona në mënyrë të paligjshme. 

67-vjecarja e familjes Bua ka ngritur akuzat edhe ndaj ish-kreut të Kadastrës së Vlorës Klodjan Troci, si të përfshirë në falsfikim dokumentesh.

Ky i fundit ndodhet pas hekurave, pasi pak ditë më parë nga zyrat e Qarkut të Këshillit në Vlorë u zhduk një dosje për një pronë në Dhërmi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat