Rama uron Arjan Dodajn për detyrën: Papa Françesku emëroi një Arqipeshkv shqiptar

Shqipëria

Rama uron Arjan Dodajn për detyrën: Papa Françesku emëroi një Arqipeshkv shqiptar

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 13:36
Arjan Dodaj

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Papa Françesku emëroi Arjan Dodajn, në krye të Arqidioqezës Metropolitane.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Ati i Shenjtë emëroi në këtë detyrë një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri.

“Papa Françesku emëron një Arqipeshkv shqiptar të lindur e rritur në Shqipëri, në krye të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës Urime ARJAN DODAJ dhe

Zoti qoftë me Ju në këtë mision kaq fisnik”, shruan kryeministri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat