Furgonë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ndodhen pranë selisë së Partisë Demokratike

Shqipëria

Furgonë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ndodhen pranë selisë së Partisë Demokratike

Më: 11 dhjetor 2021 Në ora: 16:16
Në afërsi të selisë së PD-së, ndodhen disa furgona me efektivë policie

Disa furgonë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ndodhen pranë selisë së Partisë Demokratike.

Siç duket qartë edhe në pamjet e siguruara nga Euronews Albania në pjesën e pasme të xhamisë, në afërsi të selisë së PD-së, ndodhen disa furgona me efektivë policie.

Ndërsa në hyrje të selisë blu ndodhet vetëm një patrullë policie me dy efektivë.

Policia e Shtetit është një gatishmëri për ruajtjen e rendit dhe sigurisë që prej mëngjesit të sotëm, kur edhe nisi Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Sali Berisha në ambientet e stadiumit “Air Albania”.

Gazetarja Eksiola Shehu raportoi se në selinë blu situata paraqitet e qetë, pas aktivitetit te 31-vjetorit të themelimit të PD-së.

Ndërkohë Basha vijon të qëndrojë në ambientet e selisë blu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat