Shkatërrimi i selisë së PD-së, shkon në 50 numri i të arrestuarve

Shqipëria

Shkatërrimi i selisë së PD-së, shkon në 50 numri i të arrestuarve

Më: 8 janar 2022 Në ora: 21:03
Pamje nga protesta e PD

50 persona janë shoqëruar nga forcat e rendit në Tiranë në lidhje me protestën e sotme që u organizua në godinën e Partisë Demokratike.

Me kalimin e orëve, numri i të ndaluarve vazhdon e rritet.

Shumica prej tyre u kapën në flagrancë nga autoritetet e policisë.

Këta persona akuzohen për shkatërrim prone, kundërshtim të forcave të policisë dhe bllokim të qarkullimit rrugor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat