I shtrirë në tokë përmbys/ Pamjet e të riut shqiptar që u ekzekutua me mbi 20 plumba teksa po darkonte

Shqipëria

I shtrirë në tokë përmbys/ Pamjet e të riut shqiptar që u ekzekutua me mbi 20 plumba teksa po darkonte

Më: 23 janar 2022 Në ora: 18:51
Foto nga vendi i ngjarjes

34-vjeçari shqiptar Ergys Dashi u ekzekutua teksa ishte duke darkuar në një restorant në qytetin Guayaquil në Ekuador. Në pamjet që shihni më poshtë duket që është i shtrirë në tokë dhe pa shenja jete.

Teksa po hante darkë, dy persona me lule në duar iu shmangën kontrolleve për certifikatë vaksinimi dhe iu afruan tavolinës ku ndodhej shqiptari. Ata e qëlluan me mbi 20 plumba duke e lënë të vdekur në vend.

Për pasojë, është plagosur edhe 26-vjeçarja Angie Romero, e cila ndodhej në tavolinën ngjitur.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia ekuadoriane po heton në pistën e trafikimit të drogës.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Image
Foto nga vendi i ngjarjes
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat