Protestë para Bashkisë/ Banori i ‘5 Majit’ thirrje qytetarëve: Ngrihuni o shqiptarë, çlironi vendin se na mori lumi!

Shqipëria

Protestë para Bashkisë/ Banori i ‘5 Majit’ thirrje qytetarëve: Ngrihuni o shqiptarë, çlironi vendin se na mori lumi!

Më: 10 shkurt 2022 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Një protestues, përfaqësues i zonës së ‘5 Majit’ nga ambientet e jashtme të Bashkisë së Tiranës, iu bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të ngrihen në protestë kundër kësaj qeverie.

Ai tha se vendin po e merr lumi.

“O popull, çohuni, ngrihuni në këmbë dhe çlironi këtë vend, se na mori lumi. Mos dilni më për partitë politike. Çohuni për të drejtat tuaja, se sot e kam unë dhe ju nesër. Jemi në të drejtën tonë. Çohuni, vëllezër e motra, mbështesni njëri-tjetrin. Ngriheni, t’ju dalë gjumi!”, tha banori.

Kujtojmë se qytetarët e kësaj zone kundërshtojë projektin për shembjen e banesave të tyre, në kuadër të Rindërtimit për familjet e prekura nga tërmeti i nëntorit të 2019-ës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat