Taksë për biznesin e vogël? Rama: Një lajm i rremë ka marrë dhenë, jemi partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend…

Shqipëria

Taksë për biznesin e vogël? Rama: Një lajm i rremë ka marrë dhenë, jemi partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend…

Më: 24 maj 2022 Në ora: 21:14
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve se qeveria po përgatit taksë për biznesin e vogël.

Rama shprehet se ky është një lajm i rremë që ka marrë dhenë ndërsa thekson se PS është partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend në Europë me taksë zero dhe TVSH zero.

Ai shprehet se kjo nuk do të ndryshojë deri në vitin 2029.

Statusi i kryeministrit Edi Rama

Një LAJM I RREMË ka marrë dhenë: Rama do të taksojë biznesin e vogël!

Ne jemi partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend në Europë me taksë zero e me TVSH zero për Biznesin e Vogël dhe kjo (e kemi thënë) nuk do të ndryshojë deri në vitin 2029!

Të tjerat janë tutkunërira mediatike!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat