Skandali për tenderin pa garë 11,4 mln euro që qeveria i dha Salillarit/ Vasili: Batërdi me paratë e shqiptarëve, SPAK vepro!

Shqipëria

Skandali për tenderin pa garë 11,4 mln euro që qeveria i dha Salillarit/ Vasili: Batërdi me paratë e shqiptarëve, SPAK vepro!

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:52
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për skandalin e radhës me ARRSH-në që do t’u kushtojë 11,4 milionë euro xhepave të qytetarëve shqiptarë në këtë kohë krize.

Bëhet fjalë për tenderin e fituar pa garë nga SALILLARI për mirëmbajtjen e akseve kryesore të Rajonit Jugor.

Vasili i bën thirrje Prokurorisë së Posaçme, SPAK që të veprojë për një “badërdi dhe vjedhje diten per diell me parate e shqiptareve”.

“Ne do ti drejtohemi SPAK-ut dhe do perdorim çdo mekanizem parlamentar dhe politik qe keto skandale kaq te renda te denohen dhe te marrin fund keto vjedhje gjigande te mundit e djerses se shqiptareve”, shkruan Vasili.

Postimi i plotë

Badërdi dhe vjedhje diten per diell me parate e shqiptareve, SPAK vepro!
Nuk ka te ndalur grabitja e terbuar e taksave te shqiptareve nga qeveria dhe klientet e saj.

Tenderi i mirembajtjes se rrugeve te jugut jepet me 99.99% te çmimit.

Vjedhje me shume se kaq hapur nuk ka se ku te veje.

Se ne çfare derexheje eshte niveli i rrugeve dhe mirembajtja e tyre te gjithe e shohin perdite.

Qeveria, qe nuk jep asnje lek kompesim per cmimin e naftes, apo vajit dhe bukes per qytetaret, i dhuron klienteve te saj tendera me 99.99% te cmimit dhe dhjetra milion euro.

Por si te mos mjaftoje kjo miliarda leke vazhdon te grabise qeveria permes klienteve te saj te perhershem.

Ne do ti drejtohemi SPAK-ut dhe do perdorim çdo mekanizem parlamentar dhe politik qe keto skandale kaq te renda te denohen dhe te marrin fund keto vjedhje gjigande te mundit e djerses se shqiptareve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat