U kap duke transportuar 1 ton marijuhanë/ Kush është i riu që u arrestua me eksplozive në vitin 2015

Shqipëria

U kap duke transportuar 1 ton marijuhanë/ Kush është i riu që u arrestua me eksplozive në vitin 2015

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 14:16
Foto ilustrim

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanzia kanë arrestuar 5 persona, të cilët po tentonin të transportonin gati 1 ton marijuhanë drejt Italisë.

Në prangat e policisë ranë shtetasit Arbër Saraseli, Saverjo Imeraj dhe Qemal Pekmezi, si dhe u shpall në kërkim shtetasi Gregor Likaj.

Arbër Saraseli është një emër i njohur për Policinë e Vlorës.  Në vitin 2015, ai është kapur me 5 pako eksploziv, të gatshme për tu përdorur për ngjarjet kriminale.

Në atë kohë policia nuk dha detaje nëse Arbër Saraseli do t’i përdorte për vete pakot me eksploziv apo i kishte bërë gati për tregëtim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat