Këmbimi valutor i datës 9 gusht/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Shqipëria

Këmbimi valutor i datës 9 gusht/ Me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 14:08
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë sot, 9 Gusht me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.6 lekë, duke shënuar rënie në krahasim me nje dite me pare. 

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë, duke mos pasur asnje ndryshim me tre ditet e fundit.

Po ashtu edhe Paundi britanik ka treguar renie.

Ai sot blihet me 136.6 lekë dhe shitet me 138.2 lekë.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat