“Je fiks për Dubai të hash m**in e sheikëve!”/ Qytetarët ‘shpërthejnë’ ndaj polices - ja si reagon ajo

Shqipëria

“Je fiks për Dubai të hash m**in e sheikëve!”/ Qytetarët ‘shpërthejnë’ ndaj polices - ja si reagon ajo

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 16:05
Anisa Kostani

Anisa Kostani, nën komisarja në Policinë e Elbasanit nuk do ta mbajë këtë detyrë deri në një moment të dytë, pasi drejtori i Përgjithshëm Gledis Nano e pezulloi nga detyra pak orë pasi një postim i saj në rrjetet sociale me fyerje dhe kërcënime ndaj gazetarëve “mori dhenë” dhe bëri xhiron e internetit.

Efektivja e Policisë, ishte bërë e njohur në media pas një interviste ku tregonte se mbante si kafshë shtëpiake një gjarpër.

Ndërkohë reagimi i saj i ashpër vinte pas vrasjes që tronditi Elbasanin më 17 gusht, ku i hakërrehej gazetarëve dhe i kërkonte llogari përse baltosin sipas saj “punën e shkëlqyer të Policisë Elbasan”.

Madje duke shtuar se “vetëm në parajsë ka zero krim dhe zero vrasje”.

Ndërkohë në rrjetet sociale, përveç statusit që i kushtoi përkohësisht vendin e punës, ajo ka qenë “aktive” dhe me komentuesit të cilët e kanë ngacmuar për fotot që publikon, e të tregojë nëse “me rrogë policie e mbulon këtë luks”.

Në fotot më poshtë shihen replikat e Kostanit me një komentues, ku diskutimi mes tyre ka arritur deri tek “m*ti i Dubait”.

“Ty s’të ka zënë gjumi duke menduar për lux-in tim?”, i përgjigjet Kostani ndjekësit.

Ndërkohë një tjetër komentues i shkruan: “vendi jot është të shkosh në Dubai të hash m**in e sheikëve”.

Kostani nuk ia përton dhe i kthehet: “Sa po e ha pa lekë këtu, shko haje në Dubai më mirë se paske info të sakta”.

Image
Komente
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat