Masivi i inerteve mbulon makinën në aksin Rrëshen-Bukmirë, shpëtojnë mrekullisht dy persona

Shqipëria

Masivi i inerteve mbulon makinën në aksin Rrëshen-Bukmirë, shpëtojnë mrekullisht dy persona

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 20:16
Foto ilustrim

Dy persona kanë shpëtuar mrekullisht teksa udhëtonin këtë pasditen e kësaj te enjte në aksin Rrëshen-Bukmirë.

Drejtuesi i mjetit gjatë udhëtimit ka ndeshur në pengesa, teksa është ulur për t’i pastruar një masiv inertesh ka rrëshqitur duke rrezikuar të zënë poshtë atë së bashku me pasagjerin i cili ka dalë menjëherë nga makina duke shpëtuar pa përfunduar në humnerë.

Paraditen e kësaj të enjteje banorët protestuan para Bashkisë Mirditë duke kërkuar rehabilitimin e rrugës pasi kalimi në këtë aks është bërë shumë i rrezikshëm. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat