Në kërkim për trafik droge, arrestohet në Kapshticë shqiptari i shpallur në kërkim

Shqipëria

Në kërkim për trafik droge, arrestohet në Kapshticë shqiptari i shpallur në kërkim

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 13:32
Foto nga takimi

Policia greke ka arrestuar në Kapshticë një shqiptar që ishte shpallur në kërkim. 

Mësohet se operacioni u zhvillua nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë kufitare të Kapshticës, Follorinë. 

Ndaj shqiptarit, u lëshua urdhër arresti nga Prokuroria e Kavallës për trafik droge.

Ndërkohë që dënimi ishte dhënë Gjykata e Follorines me 3 muaj burg dhe 1500 euro gjobë për shkelje të ligjit mbi emigrantët.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat