Akuzat për Aktivistin/ Etjen Xhafaj: Asnjë presion mbi qytetarët, aplikacion mbi bazën e vullnetarizmit të çdo përdoruesi

Shqipëria

Akuzat për Aktivistin/ Etjen Xhafaj: Asnjë presion mbi qytetarët, aplikacion mbi bazën e vullnetarizmit të çdo përdoruesi

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 14:22
Etjen Xhafaj

Sekretari Digjital I PS, Etjen Xhafaj përmes një conference të posacme për shtyp dha sqarime në lidhje me daljen në media të të dhënave të aplikacionit Aktivisti.

Ku mbështetes të PS dhe jo vetëm udhëzohen të jenë aktiv në rrjetet sociale në postimet e Kryeministrit Rama, Ministrave, Drejtuesve të Qarqeve dhe të deputeteve.

Partia Socialiste, tha Xhafaj, do të ndjekë në rrugë ligjore nxjerren e këtyre të dhënave, të këtij mekanizmi nqë sipas tij është komunikim i brendshëm mbi bazën e vullnetarizmit të çdo përdoruesi.

#PartiaSocialistedo të ndjekë në rrugë ligjore nxjerrjen, manipulimin dhe fabrikimin e të dhënave të rrjetit social të aktivistëve të saj, i cili është lehtësisht i verifikueshëm si një mekanizëm komunikimi i brendshëm mbi bazën e vullnetarizmit të çdo përdoruesiÇdo përpjekje e dëshpëruar propagandistike për të hedhur edhe më shumë baltë mbi #PSthjesht na rrit dëshirën dhe na forcon vullnetin tonë në rrugën e një fitoreje tjetër kuptimplotë, më 14 maj, kur falë edhe rrjetit tonë social të aktivistëve, #PartiaSocialistedo të jetë shumë hapa përpara kundërshtarëve të çoroditur e të dëshpëruar, tha Sekretari Digjital i #PS Etjen Xhafaj

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat