Mbetën të plagosur mbrëmë në aksident në Sarandë, 3 të miturit transportohen me urgjencë drejt Traumës

Shqipëria

Mbetën të plagosur mbrëmë në aksident në Sarandë, 3 të miturit transportohen me urgjencë drejt Traumës

Më: 22 nëntor 2023 Në ora: 09:00
Foto nga vendi i ngjarjes

Adoleshentët e aksidentuar mbrëmjen e së martës në aksin rrugor Stjar-Bajkaj, janë nisur për mjekim të specializuar drejt spitalit të Traumës.

Lajmi konfirmohet për gazetaren Shpresa Dine nga bluzat e bardha.

Frenki Hamiti 13 vjeç dhe Orest Kalo 14 vjeç u dërguan me ambulancë në mesnate.

Ndërkohë që 14-vjeçari Arjol Dervishaj, djali që u aksidentua më rëndë dhe për arsye të gjendjes së tij është transportuar mëngjesin e sotëm me helikopter drejt spitalit të Traumës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat