Nuk ka stabilizim të monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit për sot, ja me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

Shqipëria

Nuk ka stabilizim të monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit për sot, ja me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

Më: 5 dhjetor 2023 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

Sot më 5 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.4 lekë dhe shitet me 94.5 lekë.

Euro blihet me 101.3 lekë dhe shitet 102.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.7 lekë, ndërsa në shitje me 107.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.6 lekë dhe në shitje me 70 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat