E rëndë në Lushnjë, babai plagos me armë zjarri vajzën e tij dhe më pas vret veten. Detajet e para

Shqipëria

E rëndë në Lushnjë, babai plagos me armë zjarri vajzën e tij dhe më pas vret veten. Detajet e para

Më: 19 maj 2024 Në ora: 16:01
Foto ilustrim

Një ngjarje e e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 15:15, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë.

Shtetasi  rreth 82 vjeç, dyshohet se pas një konflikti të çastit, ka plagosur me armë gjahu të cilën e dispononte me leje, vajzën e tij, shtetasen , rreth 40 vjeçe, dhe më pas dyshohet se ka vrarë veten.

Shtetasja, ndodhet në spitalin e Lushnjës, në kujdesin e mjekëve, në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave, dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat