Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Shqipëria

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Më: 19 maj 2024 Në ora: 23:07
Pëllumb Gjoka dhe Kasandër Noga

51 urdhër-arreste ndaj personazheve të njohur të botës së krimit janë lëshuar nga SPAK në megaoperacionin e fundit

51 urdhër-arreste ndaj personazheve të njohur të botës së krimit janë lëshuar nga SPAK në megaoperacionin e fundit, ndërsa janë goditur 7 grupe kriminale. Nga 51 urdhër-arreste, janë arrestuar 20 persona, nga të cilët 14 në Shqipëri dhe 6 në vende të ndryshme të Europës. 31 të tjerë janë në kërkim.

Gazetari Elton Qynon ka siguruar 51 emrat, ndaj të cilëve është nxjerrë urdhër-arresti. Konkretisht janë proceduar në këtë proces për herë të dyja janë Pëllumb Gjoka, Besian Xhixha, Enver Diva, Gjergj Cukali, Kasandër Noga, Oltion Zefi, Ilia Ndoka, Edson Jozëik, Marklen Haka e të tjerë.

Mes personave të proceduar është dhe Xhelal Rraja, babai i Ramazan Rrajës. Në hetim është Kasandër Noga, Endrit Dokle, Robert Laçi një vrasës me pagesë që tentuan të ekzekutonin në Fushë-Kuqe A. Gjinin.

LEXO EDHE:
U arrestua me urdhër të SPAK, Report Tv siguron foto të ish-shefit të antidrogës në Lezhë, Klodian Shahini

Një seri kodesh të mbërritura në nëntor 2023 nga Franca dhe Belgjika, kanë zbardhur bisedat e personave që vepronin nga jashtë dhe brenda burgut. Bëhet fjalë për 21 kode Sky të ardhur nga Franca të cilët hodhën dritë mbi disa ngjarje të rënda.

Emrat:

1.         Arben Ndoka

2.         Arian Tuku

3.         Ilia Ndoka

4.         Samuel Ndoka

5.         Vinçens Tuku

6.         Ervis Martinaj

7.         Jozi Kraja

8.         Astrit Avdyli

9.         Aldo Avdyli

10.       Miri Bruli

11.       Naim Stafuka

12.       Emiljano Shullazi

13.       Blerim Abazi

14.       Elvis Ndrecaj

15.       Oltion Zefi

16.       Edson Jozëik

17.       Armando Ndreca

18.       Kasandër Noga

19.       Elson Reçi

20.       Besian Xhixha

21.       Enver Diva

22.       Robert Laçi

23.       Fatmir Troplini

24.       Klodian Shahini

25.       Henerigert Mitri

26.       Pëllumb Gjoka

27.       Gjergji Cukali

28.       Kristos Teta

29.       Denis Meta

30.       Gentian Binjaku

31.       Viktor Imeraj

32.       Satilno Basho

33.       Marklen Haka

34.       Tori Xhecuka

35.       Edison Muceku

36.       Albert Zaja

37.       Florenc Kelmendi

38.       Ardit Gjokrosa

39.       Deivis Bajramaj

40.       Adrian Pikli

41.       Durim Bami

42.       Endrit Dokle

43.       Xhelal Rraja

44.       Altin Morina

45.       Leonard Duka

46.       Erlis Duka

47.       Fatmir Hyseni

48.       Altin Gega

49.       Drianto Bardhi

50.       Fabio Ballabani

51.       Elton Zalla.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat