Ekskluzive: Zbulohet misteri se si diplomoi Hashim Thaçi pas luftës!

Speciale

Ekskluzive: Zbulohet misteri se si diplomoi Hashim Thaçi pas luftës!

Nga: I. Morina Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 13:00
Hashim Thaçi

Ish presidenti i vendit Hashim Thaçi, që tani ndodhet në burg në Hagë, para luftës ishte detyruar t’i ndërprente studimet. Ishte vendosur në Zvicër, ku e kishte kaluar kohën më të madhe si azilant, edhe atje nuk e kishte pasur një jetë të mirë, madje përflitet ende për veprime të paligjshme, që ia kujtonin shpesh në media, shqiptarët që e kishin njohur atje.

Pas luftës u kthye duke u paraqitur si triumfator, u bë kryeministër i asaj që quhej Qeveri e Përkohshme, për disa muaj, deri në shuarjen e të gjitha organizimeve institucionale e politike në janar të vitit 2000.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat