Peshon më shumë se 9 kg, ja për sa u shit copa e arit

Speciale

Peshon më shumë se 9 kg, ja për sa u shit copa e arit

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 07:18
Copa e arit që u gjet në Alaskë është më e madhja e gjetur ndonjëherë në këtë shtet.

Një copë ari që peshon më shumë se nëntë kilogramë u shit për 750 000 dollarë në një ankand deklaroi kompania e ankandeve ”Heritage Auctions”, me qendër në Teksas.

Sipas kompanisë së ankandit, copa e arit që u gjet në Alaskë është më e madhja e gjetur ndonjëherë në këtë shtet.

Ajo u zbulua në vitin 1998 pranë qytetit Ruby, në Alaskën Perëndimore.

Kjo copë ka përmasa 17×14,5×11 centimetra dhe peshon 9,13 kilogramë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat