Hapet edicioni i 13-të i PriFest

Teatri

Hapet edicioni i 13-të i PriFest

Më: 24 gusht 2021 Në ora: 20:54
Hapet edicioni i 13-të i PriFest

Sot në hapësirat e Teatrit Kombëtar u hap festivali ndërkombëtar i filmit PriFest.

“Festivale të tilla si PriFest kanë dëshmuar ndër vite që i shërbejnë jashtëzakonisht shumë komunitetit vendor. Ngjarje të tilla na bashkojnë në dashurinë tonë të përbashkët për filmin dhe për tregimet tona, ku ne mësojmë dhe frymezohemi prej njëri tjetrit.” - tha Ministri Hajrulla Çeku në fjalën e tij përshëndetëse.

Për të nisur programin, në këto momente po shfaqet filmi "Zgjoi" i regjisores Blerta Basholli.

Ju ftojmë të ndiqni këtë edicion të festivalit deri në datën 29 gusht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat