Alcaraz fiton

Teatri

Alcaraz fiton

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:03
Alcaraz fiton

Në raundin e katërt të Wimbledonit shkon spanjolli Carlos Alcaraz, që mundi po 3-0 gjermanin O.Otte.

Më tej avancon edhe italiani Jannick Sinner, numri 10 në botë, që mundi 3-0 amerikanin John Isner, ndërsa belgu David Goffin eliminoi franezin U.Humbert. Një biletë për më tej sigurojnë edhe amerikanët T.Paul, J.Sock e F.Tiafoe.

Te femrat, spikat fitorja e tunizianes Ons Jabeur, numri 3 në botë, që mundi 2-0 francezen D.Parry. eliminohet ish-numri 1 në botë, tenistja gjermane Angelique Kerber, që u mund 2-0 nga belgia Elise Mertens.

Eliminohet edhe numri 5 në botë, tenistja greke Maria Sakkari, që u mund 2-0 nga gjermania T.Maria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat