Ministria e Kulturës organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për teatër

Teatri

Ministria e Kulturës organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për teatër

Më: 27 mars 2022 Në ora: 09:12
Ministria e Kulturës

27 marsi shënon Ditën Botërore të Teatrit.

Me këtë rast Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për teatër.

Ministria, përmes një njoftimi bën të ditur se ceremonia do të mbahet në Kino Armata.

Ajo mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat