“Talia 2022” vazhdon sonte me teatrin Metropol nga Tirana

Teatri

“Talia 2022” vazhdon sonte me teatrin Metropol nga Tirana

Më: 27 janar 2022 Në ora: 13:00
Ilustrim

Sot, 27 janar në festivalin e dramës shqiptare në Gjilan vjen Teatri Metropol nga Tirana.

Teatri vjen me një nga autorët më të veçantë të letrave shqipe, Anton Pashku.

Ajo që njihet si drama e parë e absurdit në shqip, që në rrafsh formal, stilistik e tipologjik është unike dhe vjen sot duke e pasuruar me konvencione të reja dramaturgjikisht dhe për nga teknikat regjisoriale: "Gof".

Salla eTetarit, ora 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat