Shoqëria civile protestë për shembjen e Teatrit: Erjon Mjafti, liro Bashkinë! - Bota Sot
Shoqëria civile protestë për shembjen e Teatrit: Erjon Mjafti, liro Bashkinë!

Tirana

Shoqëria civile protestë për shembjen e Teatrit: Erjon Mjafti, liro Bashkinë!

Më: 26 maj 2020 Në ora: 17:36
Protesta

Përfaqësues të shoqërisë civile protestuan pasditen e sotme para bashkisë së Tiranës për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Ata akuzuan kryetarin e Bashkisë Tiranë se po shkatërron trashëgiminë e qytetit dhe po betonizon Tiranën.

"Erjon Mjafti, Mjaft është Mjaft. Duhet të lirosh bashkinë dhe të ndalësh babëzinë se ti ja ke shitur shpirtin djallit" tha një prej tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat