Drita fiton ndeshjen e trete finale kunder Fer Volley

Volejboll

Drita fiton ndeshjen e trete finale kunder Fer Volley

Më: 7 maj 2022 Në ora: 22:24
Drita

Drita, ekipi i femrave, fiton ndeshjen e tretë të finales së playoffit kundër Fer Volley dhe e gjen veten një fitore larg titullit.

"Intelektualet" triumfuan me rezultat 3-1 (7-25, 25-22, 25-16, 26-24) në sete. Ferizajaset e startuan ndeshjen në mënyrë brilante, duke fituar setin e parë me rezultat të thellë.

Mirëpo, nikoqiret në vazhdim u konsoliduan dhe fituan tre setet e radhës për të siguruar fitoren e dytë të finaleve që kanë dalë të jenë spektakolare deri tash.

Drita, me një fitore eventuale në ndeshjen e ardhshme, do t'i jepte fund dilemës së fituesit, mirëpo Fer Volley tregoi se është ekip shumë i vështirë të mposhtet në terren të vet, ku do të luajë në përballjen e radhës, e cila zhvillohet të enjten.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat