Kosova U19 mposht Maqedoninë e Veriut

Volejboll

Kosova U19 mposht Maqedoninë e Veriut

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 11:03
Kosova U19 mposht Maqedoninë e Veriut

Pas dy disfatave që kishte kundër dy Kombëtareve seniore, Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Maqedonisë së Veriut,

Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje premtuese kundër Maqedonisë së Veriut U19, në turneun memorial ndërkombëtar që po zhvillohet në Krushevë, duke triumfuar me rezultat 3-2 në sete.

Kjo fitore erdhi në kohë perfekte për ekipin e Lorik Ilazit, i cili tregoi paraqitje motivuese, para Kampionatit Ballkanik që zhvillohet mes datave 10-14 gusht.

Kujtojmë se ky turne memorial në Maqedoni të Veriut ishte përvojë e mirë dhe e rëndësishme për vashat kosovare, për të kuptuar më shumë rreth formës së ekipit para Kampionatit Ballkanik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat