Kupa e Pavarësisë në Tiranë

Volejboll

Kupa e Pavarësisë në Tiranë

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 12:06
Kupa e Pavarësisë në Tiranë

Federata Shqiptare e Volejbollit në bashkëpunim me atë Kosovare, do të organizojnë më datat 25-27 nëntor Kupën e Pavarësisë, për meshkuj dhe femra. Ky event do të zhvillohet në Farkë.

Pjesëmarrëse janë dy skuadra nga Shqipëria e dy nga Kosova, për secilën kategori.

Në gjysmëfinalet e femrave do të përballen Drita-Skënderbeu e Partizani-Fer Voley. Ndërsa dy gjysmëfinalet e meshkujve janë Tirana-Luboteni e Peja-Partizani.

Femrat do të luajnë të premten, meshkujt të shtunën, ndërsa të dielën luhen dy finalet. Ky është eventi i parë ndërkombëtar i këtij sezoni në volejboll, që pritet të pasohet nga Kupa Gjergj Kastrioti, Liga që bashkon dy shtetet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat