Hoti deklarohet për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve në Podujevë

Aktuale

Hoti deklarohet për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve në Podujevë

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 17:54
Avdullah Hoti

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, i cili vie nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), është deklaruar për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve nga partia e tij në Podujevë.

Hoti ka theksuar se të dielën qytetarët e kanë shprehur vullnetin përmes votës së tyre gjë që sipas tij duhet të respektohet.

“Kanë folur qytetarët e zgjedhjeve të Podujevës dhe të gjithë do të sillemi ashtu siç kanë vendosur qytetarët. Unë sot jam para jush që jemi duke i dal zot situatës plotësisht me menaxhimin e pandemisë”, ka thënë Hoti.

Kujtojmë që nga zgjedhjet e së dielës në Podujevë fitues ka dal Shpejtim Bulliqi i VV-së me mbi 51% të votave, teksa LDK-ja me Nexhmi Rudarin është renditur e dyta.

Komuna e Podujevës ka qenë bastion i LDK-së për vite të tëra. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat