Loshi: Syla i frustruar nga fitorja e Kurtit

Aktuale

Loshi: Syla i frustruar nga fitorja e Kurtit

Nga: A.Zh Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 15:49
Liri Loshi

Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Liri Loshi, ka thënë se gazetari Valon Syla, është i frustruar nga fitorja e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.

Sipas Loshit, fitorja e Kurtit është bërë e mundshme nga mërgata shqiptare, përcjell Bota sot.

Loshi ka theksuar se ai e përkrah Kurtin, ndërsa personat si gazetari Syla “le ta marrin malin”.

Postimi i Loshit në Facebook:

Mos e merrni barrën e huaj. Valon Syla është i frustruar nga fitorja e Albin Kurtit që është bërë e mundshme nga mërgata shqiptare. Gërnaçi i Valon Sylës jam pikërisht unë që kam përkahur Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen dhe nuk je ti qe përkrah Kadri Veselin dhe Hashim Thaçin. Por, unë e dënoj dhunën dhe vazhdoj ta përkrah Albin Kurtin derisa Valon Sylat ta marrin malin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat