​Tre kandidatë për deputetë nga Alternitva e Mimozës në listën e LVV

Aktuale

​Tre kandidatë për deputetë nga Alternitva e Mimozës në listën e LVV

Më: 16 janar 2021 Në ora: 19:52
Mimoza Kusari -Lila

Lëvizja Vetëvendosje prezantoi listën prej 110 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në listën me LVV garon edhe Alternativa e Mimoza Kusari-Lilës që kësaj radhe ka tre kandidatë të saj, një më shumë se që kishte në zgjedhjet e 2019.

Përpos Kusari-Lilës, në listën e Vetëvendosjes nga Alternativa janë edhe dy kandidatë të tjerë.

Bëhet fjalë për Ali Tafarshikun, asambleist në Kuvendin Komunal të Gjakovës nga e njëjta parti dhe Angjelina Krasniqi nga strukturat e Alternativës në Pejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat