Mustafa uron presidentin e ri të CDU-së, Laschet

Aktuale

Mustafa uron presidentin e ri të CDU-së, Laschet

Më: 20 janar 2021 Në ora: 13:14
Isa Mustafa

Me rastin e zgjedhjes së presidentit të ri të CDU-së, Laschet, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka uruar atë për zgjedhjen.

Mustafa ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim.

Urimi i plotë i Mustafës:

“I nderuar z. Laschet, Lidhja Demokratike e Kosovës, paraqet komplimentet e saja për të gjitha parimet e Unionit Demokristian (CDU) dhe ju dërgon urimiet e përzemërta për zgjedhjen tuaj si president i CDU-së. Unë ju dërgoj të gjitha urimet më të mira për ushtrimin e mandatit tuaj të ri dhe jam i lumtur t’ju informoj se partia jonë dhe populli i Kosovës me shumë kënaqësi e kanë pritur këtë lajm. Deri sa ju filloni me përgjegjësitë tuaja të reja, dëshiroj t’ju siguroj ju dhe CDU-në për miqësinë dhe bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm në interes të partive tona dhe prosperitetet për popullin tonë.

LDK tashmë po punon ngushtë me CDU-në në kuadër të Partive Popullore Evropiane, bashkëpunim i cili uroj të vazhdoj edhe gjatë mandatit tuaj. I dashur z. Laschet, më lejoni të marr lirinë që të shpreh mirënjohjen tonë për Kancelaren Merkel për mbështetjen e saj të vazhdueshme për vendin dhe partinë tonë. LDK-ja dhe populli i Kosovës i janë përgjithmonë mirënjohës për mbështetjen e saj të palëkundur për Kosovën, për pavarësinë dhe vendin tonë në Bashkimin Evropian. Shkëlqesia juaj, pres të takohem me ju gjatë samiteve tona të radhës të EPP-së dhe të shfrytëzoj këtë mundësi të ripërsërisë vlerësimin tonë të lartë ndaj partisë demokristiane. Me respekt të vecantë, Isa Mustafa”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat