Nismës i “eliminohen” 12 kandidatë për deputet

Aktuale

Nismës i “eliminohen” 12 kandidatë për deputet

Më: 20 janar 2021 Në ora: 14:31
Nisma Socialdemokrate

Nisma Socialdemokrate ka numrin më të madh të kandidatëve për deputet, që s’mund të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Media mëson se KGJK ka verifikuar se 12 kandidatë të Nismës Socialdemokrate kanë aktgjykime dënuese të formës së prerë.

Merret vesh se edhe kandidati për deputet, Endrit Shala nuk mund të kandidoj.

Ndërkohë, nga VV janë 5 kandidatë që s’mund të garojnë më 14 shkurt, nga LDK një, nga PDK një dhe nga AAK tre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat