Agon Maliqi: Ja kush e detyroi të ndryshojë Vetëvendosjen

Aktuale

Agon Maliqi: Ja kush e detyroi të ndryshojë Vetëvendosjen

Nga: A.Zh Më: 22 janar 2021 Në ora: 19:23
Agon Maliqi

Analisti politik Agon Maliqi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka ndryshuar, për shkak të kritikave. Sipas tij, ajo ka arritur të bëhet e pranueshme për shumicën, përcjell Bota sot.

Maliqi ka theksuar se është fryma kritike ajo që mund ta parandalojnë rrëshqitjen e Kosovës drejt një problemi të ri.

Postimi i Maliqit në Facebook:

Ndryshimi ka për të ndodhur dhe duhet të ndodh. Në këtë pikë nuk ka asgjë që mund ta ndalojë. Këtë ka për ta mundësuar vetë sistemi demokratik i cili deri sot është përçmuar se nuk është i tillë. Vetëm një gjë: për hatrin tuaj (keni me na kujtu dhe lypë) mos i shtypni kritikat, qëndrimet skeptike dhe paralajmërimet për problemet e tjera që na presin. Sepse jeni duke e krijuar klimën për autokraci të re.

Janë kritikat ato që e kanë detyruar VV-në të ndryshojë dhe të arrijë të bëhet e pranueshme për shumicën, dhe është fryma kritike ajo që mund ta parandalojnë rrëshqitjen e Kosovës drejt një problemi të ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat