Rezultatet e kandidatëve të PDK-së në Gjilan

Aktuale

Rezultatet e kandidatëve të PDK-së në Gjilan

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 14:59
Enver Hoxhaj

Kanë nisur të dalin votat e kandidatëve të partive politike në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në Gjilan Partia Demokratike është radhitur e treta, me 12.22%.

Këto janë rezultatet preliminare të kandidatëve të pesë kandidatëve më të votuar të PDK-së në Gjilan, në zgjedhjet parlamentare.

I pari në listë është Enver Hoxhaj me 3,856, pastaj Uran Ismaili 1,891, Sami Hoxha 1,851.

Pastaj radhitet Gani Neziri me 1,647 dhe Hevzi Xhelili  1,206.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat