Refuzohen rreth 14 mijë e 200 vota nga diaspora

Aktuale

Refuzohen rreth 14 mijë e 200 vota nga diaspora

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve po vazhdon rinumërimi i 494 vendvotimeve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Siç ka bërë të ditur në një konferencë për media zëdhënësi i KQZ-së, deri tani janë numëruar 161 vendvotime nga 494 sa kanë shkuar në rinumërim, që në përqindje i bie 33%.

Po ashtu, Elezi ka njoftuar se janë hapur gjithësej 31 mijë e 164 pako të supozuar me fletëvotime nga diaspora.

Nga këto, janë pranuar 35 mijë votues, teksa janë refuzuar 14 mijë e 200 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat