“Foli idiotja e PDK-së” - fillojnë ‘përplasjet’ mes Gjinovcit e Xharrës

Aktuale

“Foli idiotja e PDK-së” - fillojnë ‘përplasjet’ mes Gjinovcit e Xharrës

Nga: A.Morina Më: 1 mars 2021 Në ora: 22:18
Rron Gjinovci

Kanë filluar disa përplasje virtuale në mes aktivistit Rron Gjinovcit dhe gazetares Arbana Xharra.

E gjithë kjo filloi pas një reagimi të Xharrës lidhur me një deklaratë të aktivistit Gjinovci lidhur me Skënderbeun. Kjo e fundit këtë e cilësoi si propagand nga Gjinovci.

“Skënderbeu tha s’ka fol shqip. D.m.th njëjtë sikurse një serb në midis Beogradit, propagandon Rron Gjinovci”, shkroi Xharra në facebook, përcjell “Bota sot”.

Ndërsa, i menjëhershëm ishte reagimi i Gjinovcit e cili ë shpërndau statusin e gazetares, dhe iu referua si idiote e PDK-së.

“Foli idiotja e PDK-së”, shkroi ai në facebook.

Postimi i plotë

Foli idiotja e PDK-së

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat