Ky bastion i PDK-së në Drenicë ‘thyhet’ nga Lëvizja Vetëvendosje!

Aktuale

Ky bastion i PDK-së në Drenicë ‘thyhet’ nga Lëvizja Vetëvendosje!

Nga: N.Sh Më: 2 mars 2021 Në ora: 14:29
Albin Kurti dhe Enver Hoxhaj

Lëvizja Vetëvendosje, edhe pas numërimit të votave të mërgatës, ka fituar bindshëm karshi partive të tjera.

LVV-ja, në bastionin e PDK-së, në Drenas, pas numërimit të votave të diasporës, ka fituar bindshëm, ku ka ‘thyer’ bastionin e PDK-së.

Sipas disa të dhënave nga QNR, për votat e mërgatës në Komunën e Drenasit, po del që bastioni i PDK-së në Drenicë nuk ekziston më.

Kështu ka bërë të ditur kandidati për deputet nga VV, Enver Dugolli përmes një postimi në Facebook.

Ai shkruan se, kjo frymë e ndryshimit e parë gjithandej gjatë fushatës.

Postimi i plotë:

Sipas disa të dhënave nga QNR, për votat e Mërgatës së DRENASIT, po del që bastioni i PDK-së në Drenicë nuk ekziston më.

Zatën këtë frymë ndryshimi e kam pa gjithandej gjatë fushatës, mirëpo "magjia" e klasës së vjetër politike e bëri të vetën!

Por jo edhe gjatë.

E këtë më së miri po na dëshmojnë bashkatdhetarët tanë!

Nga 888 vota të aprovuara:

VETËVENDOSJE! = 449

PDK = 402

Të tjerë...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat