Ky qytet në Kosovë, është vatër e koronavirusit

Aktuale

Ky qytet në Kosovë, është vatër e koronavirusit

Nga: N.Sh Më: 2 mars 2021 Në ora: 15:36
Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 270 pacientë nga COVID-19.

Kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 60.333 raste.

Ndërsa numri i rasteve aktive është 8.236.

Sipas njoftimit të IKSHPK, tetë persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Janë regjistruar edhe 488 raste të reja pozitive, ndërsa 270 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 285 raste, Gjilan 47 raste, Fushë-Kosovë 35 raste, Gjakovë 20 raste, Pejë 17 raste, Kamenicë 11 raste, Lipjan 11 raste, Prizren 11 raste, Deçan 6 raste, Drenas 6 raste, Suharekë 5 raste, Malishevë 4 raste, Rahovec 4 raste, Viti 4 raste, Ferizaj 3 raste, Klinë 3 raste, Skenderaj 3 raste, Istog 2 raste, Kaçanik 2 raste, Mitrovicë 2 raste, Novobërdë 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Podujevë dhe Vushtrri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat