Andi Bushati: Kjo është arsyeja se pse Edi Rama e lufton Albin Kurtin

Aktuale

Andi Bushati: Kjo është arsyeja se pse Edi Rama e lufton Albin Kurtin

Më: 3 mars 2021 Në ora: 23:48
Albin Kurti, Edi Rama

Andi Bushati i përshkroi reagimet në media si pjesë “të një fushate të Ramës kundër Kurtit”.

Ai tha se kjo vinte si rrjedhojë e mungesës “së të majtës së vërtetë”.

Bushati në fakt ishte i mendimit se në Shqipëri mungon e majta, vlerat e së cilës, sipas tij, te elektorati i përçon më shumë Kurti dhe për këtë Partia Socialiste ka nxitur një fushatë kundër tij.

“Frika e Ramës që përçohet përmes mediave të tij, është pikërisht kjo që Albin Kurti më shumë se me tre kandidatët e vetë e bën të majtën e Ramës një të majtë me mbathje nëpër këmbë,” – u shpreh Bushati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat