Ky është njeriu i dytë më i votuar në LDK

Aktuale

Ky është njeriu i dytë më i votuar në LDK

Më: 4 mars 2021 Në ora: 00:16
LDK

Bartësi i listës së LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit dhe kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti ishte njeriu më i votuar në LDK.

Në këto zgjedhje i dyti doli Kujtim Shala, pastaj Lumir Abdixhiku, Anton Quni e Armend Zemaj.

Kjo është top pesëshja e LDK-së.

LDK-ja në zgjedhjet e 14 shkurtit arriti të fitojë vetëm 15 deputetë.

Nga lista e siguruar shihet se Kujtim Shala është renditur i dyti për nga votat pas Avdullah Hotit, që ishte edhe kandidat i LDK-së për kryeministër në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Shala është përfolur si kandidat për kryetar të LDK-së, cila zgjedhjet e reja për udhëheqës do t’i mbajë me 14 mars.

Në rezultatet e siguruara, nuk janë të procesuara votat e diasporës, numërimi i të cilave ka përfunduar para pak orësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat